טיולי ג'יפים בחו"ל ויתרונותיהם

טיולי ג'יפים בחו"ל ויתרונותיהם

אין ישראלי שלא אוהב לטייל בחו"ל. על אותו עיקרון, רבים אוהבים גם לשלב לא מעט אדרנלין בטיולים שלהם. טיולי ג'יפים מאפשרים ליהנות משני העולמות האלה גם יחד, ואכן- העובדות מראות כי הפופולאריות שלהם רק עולה משנה לשנה בקרב ישראלים רבים.

המאפיינים של טיולי ג'יפים

טיול ג'יפים, חשוב להדגיש, הוא טיול לכל דבר ועניין. גם בו תתבצע הדרכה של אדם המכיר לעומק את מדינת היעד, וייעשה ביקור באטרקציות תיירותיות חשובות בה. יחד עם זאת, דגש מהותי בטיולים האלה הוא על חווית ההגעה לאתרים האלה עצמה: לא רק מבחינת הנופים שבוודאי נתקלים בהם, אלא גם בכל הנוגע להנאה הנובעת מהנסיעה עצמה, בתנאי שטח שלא בהכרח רגילים לנהוג בהם.

כאן כבר יש להדגיש שאין טיול ג'יפים אחד אשר דומה למשנהו. רמת הקושי שלהם משתנה, דבר שחשוב מאד לברר לפני ההצטרפות: ישנם טיולים בדרגת קושי נמוכה, בהם יוכלו לקחת חלק נהגים מתחילים, ולעומתם כאלה אשר אוכלוסיית היעד שלהם היא נהגים אשר מכירים כבר את הג'יפ כמו את הרכב הפרטי שלהם.

אבחנה חשובה נוספת היא בנוגע לקבוצות אליהן מיועד אותו טיול. ניתן למצוא טיולי ג'יפים המיועדים למשפחות שלמות, לעומת כאלה אשר קהל היעד שלהם הוא צעירים, או אפילו בני המגזר החרדי. ברור שבחירה בקבוצה המבטאת את המאפיינים של אותו אדם היא צעד חשוב בדרך להנאה מהטיול.

איפה לערוך את הטיולים?

טיולי ג'יפים, מטבע הדברים, לא יתקיימו בערים עמוסות כמו לונדון, פריז או ברצלונה. הדרישה העיקרית מהמקומות המיועדים לטיולים מסוג זה היא אחת: לאפשר את תנאי השטח האופטימליים לג'יפים, בדרך שתציע גם לא מעט אתגר והנאה לנהגים. על פני השטח, הדבר בא לידי ביטוי במרחבים פתוחים למכביר, כמו גם בגבעות, הרים או נחלים.

לא מעט מקומות בעולם מתאימים להגדרה הזו, ומציעים מסלול שטח מאתגר לטיול של כמה ימים או שבועות. מדינות שונות באירופה, דוגמת רומניה, בולגריה או מונטנגרו מכילות תנאים אידיאליים לנסיעות מסוג זה. יבשת אסיה מושכת גם היא אליה מטיילים רבים, בעיקר במדינות דוגמת לאוס, קמבודיה או אזורים מסוימים בסין. לא ניתן להוציא מהמשוואה גם את מדינות אפריקה, דוגמת מרוקו או מדגסקר- אלה מהוות את התגלמות היופי הטבעי, ומאפשרות גם מפגש עם בעלי חיים וצמחים נדירים.

סוגיית המסלול

בדומה לטיולים אחרים, לא רק חווית הנהיגה תקבע את הצלחת טיול הג'יפים, אלא גם המסלול עצמו. אין ספק כי נהיגה מהנה אשר לא תכלול זיקה לאותם אתרי תיירות מרכזיים במדינת היעד, תהפוך את הטיול כולו למוצלח פחות. צריך לזכור שנוסעים למדינה בעיקר כדי לחוות אותה, ולהכיר את מה שיש לה להציע לתיירים.

בטיולי ג'יפים, מצד שני, לא נמצא ימים פנויים, או אפילו כאלה שבהם יש שעות מנוחה רבות. זהו, במידה רבה, יתרון נוסף שלהם, שעה שהם נחשבים לדינמיים בכל קנה מידה. בנוסף על כך, טיולים אלה משלבים לא פעם גם פעילויות ספורט אתגרי מסוגים שונים, דוגמת ראפטינג, סנפלינג וכן הלאה.

טיול ג'יפים יכול לכלול בתוכו מעלות חשובות אחרות. כאשר כל המטיילים לוקחים חלק באתגר, או אפילו מסייעים אחד לשני להתמודד עם מכשולים לאורך הדרך, נוצרות ביניהם לעיתים חברויות של ממש. זאת להבדיל אלפי הבדלות, כמובן, מנסיעה פאסיבית באוטובוס, בה כל אחד שקוע בענייניו.

אז מי יכול לנהוג?

כפי שנרמז מעלה, כדי ליהנות מטיול ג'יפים בחו"ל לא חייבים להיות בעל ניסיון רב שנים בשטח. תחת זאת, כל אדם שברשותו רישיון נהיגה בינלאומי יכול לקחת את ההגה. חשוב לזכור כי בטיולים אלה מעניקים דגש רב לבטיחות, כך שלא ניתן להתפרע או "להפגין ביצועים" עם הג'יפ. יש מסלול שיש לדבוק בו, וחברי קבוצה שצריך להישאר צמודים אליהם.

הקפדה על כל אלה תאפשר טיול מושלם, בו כל הרכיבים מתחברים יחדיו לחוויה עצומה.