טיולי ג'יפים במרכז

טיולי שטח רכובים הפכו בעשור האחרון לחלק מההווי והתרבות בישראל, לא מעט בזכות הגעתם של רכבי הכבישטח אשר השתלבו היטב עם אהבת הציבור לנוף ולטבע. אכן, הג'יפ פותח בפני הנוסעים חוויות חדשות ומלהיבות בזכות עבירות גבוהה המאפשרת להגיע לפינות חמד נסתרות, ולחצות מכשולים שרכבים ללא הנעה קדמית אינם מסוגלים לעבור. יחד עם זאת, לא כל אדם מחזיק ברכב כבישטח ובנוסף לכך רכבים אלו עלולים להיפגע ולהתקלקל בתנאים מאתגרים, מה שמוריד מערכם. יתרה על כן, כאשר מעוניינים לצאת לטיול משפחתי רב משתתפים, ליהנות מחברתם של מספר מכרים או לקיים יום גיבוש לעובדי החברה, רכבים פרטיים פשוט אינם מספיקים. לכן, חשוב לדעת כי כיום פועלות בישראל חברות המציעות

הכנות לפני יציאה לטיול ג'יפים

אם הינכם מתכוונים לפנות לחברה המספקת טיולי ג'יפים במרכז הארץ, כדאי להשקיע מעט מחשבה ולתת את הדעת על מספר שיקולים:

  • גיל המשתתפים – זהו גורם המשפיע על המסלולים שיוצעו לכם על ידי החברה, שכן ילדים ניחנים בסבלנות מוגבלת ומאידך בני הגיל הזהב בדרך כלל אינם מעוניינים בטלטלות מרובות. כמו כן, במקרה של ילדים עדיף לשלב מספר אטרקציות המתאימות לתחומי העניין של הזאטוטים.
  • העדפות אישיות – יש אנשים המעדיפים נופים פתוחים, יש המבכרים מקורות מים, ואילו אחרים מתעניינים דווקא באתרים ארכיאולוגיים. לכן, לפני הפנייה לחברה כדאי לקבל תמונה מסוימת של העדפות המשתתפים, ולנסות להתאים עימה מסלול מהנה ומספק.
  • נעים או אקסטרים – מסלולי הטיול מוצעים בדרגות קושי שונות, ויש לקחת בחשבון כי מי שמעדיף טיול שקט ושליו עלול להירתע ממסלול תובעני וקופצני. מאידך, חובבי נהיגת השטח בוודאי ייהנו ממסלולים מאתגרים במיוחד, הכוללים מדרונות תלולים וחציית מעברי מים.
  • באיזו מסגרת ייערך הטיול – האם הינכם מעוניינים בטיול משפחתי אינטימי, בהצטרפות לקבוצה גדולה יותר או שמא מדובר ביום גיבוש לעובדי החברה? זכרו כי כל זוג של טיול מאופיין באווירה אחרת, וכמו כן חשוב לדעת כי חברות מסוימות מציעות ימי גיבוש המשלבים הפעלות ואטרקציות לעובדים.

יעדי טיול מרתקים באזור המרכז

במרכז הארץ קיימים מסלולים רבים המתאימים לטיולי ג'יפים, ומשלבים מעבר בנופים קסומים, ביקור באתרים היסטוריים מעניינים, עצירות בפינות חמד ועוד שלל אטרקציות. להלן מספר מסלולים מומלצים ואהובים באזור המרכז:

  • לטרון – אזור זה מאופיין בנוף הררי ממזרח ובעמקים פוריים ממערב, עם מספר נביעות מים משובבות נפש. בינות לנופים שוכנים יישובים הנושאים סיפורים מעניינים כמו נווה שלום שחבריו יהודיים וערביים, וכן מנזרים, יקבים וגנים לאומיים בהם ניתן לבקר ולסייר.
  • נחל הירקון – לא רבים יודעים זאת, אך באזור נחל הירקון עדיין מצויים מסלולים פתוחים העשויים להוות אתגר אף לנהג המיומן. מדובר בחוויה יוצאת דופן של טיול בנופים ירוקים ושלווים, העומדים בניגוד מוחלט לנוף האורבאני של גוש דן.
  • לאורך החוף – אחד ממסלולי הג'יפים היפים ביותר באזור המרכז נודד מעט צפונה, ומתחיל בסביבות היישוב מכמורת. כאן מתחילים בנסיעה לאורך קו החוף בדרכי עפר העוברות בין נחלים, אמות מים וחורבות עתיקות, וגם פריחות מרהיבות בהתאם לעונת השנה. את המסלול ניתן לסיים בנקודות שונות, אך מומלץ להמשיך עד לשמורת עינות תמסח.

מה עוד כדאי לברר עם חברת הטיולים

חברות המציעות טיולי ג'יפים נבדלות זו מזו במספר היבטים, כדוגמת המסלולים, סוגי הרכבים, השירותים הנלווים והעלויות, כך שכדאי לבצע סקר שוק לפני הבחירה. בכל מקרה, אחד הדברים שחשוב לוודא הוא כי נהגי החברה הינם מוסמכים ומנוסים, ושכל היבטי הבטיחות נשמרים ללא פשרות. כמו כן, מומלץ לברר לגבי דילים שיש לחברה עם מסעדות או אתרים באזור על מנת לקבל הנחות, והאם קיימת אפשרות לשילוב כלי רכב אחרים המצויים ברשות החברה, כדוגמת טרקטורונים.