על טיולי SBS וחוויות אחרות

על טיולי SBS וחוויות אחרות

יש סוג מסוים מאד של אנשים, עבורם כל מדברית היא מסלול טיול אפשרי, ואין גבעה שלא ניתן לטפס עליה. אם גם אתה אחד מהם, הרי שטיולים תמיד זורמים בדם שלך כמו נהר שוצף בחודשי החורף, אבל עדיין אתה מרגיש שמשהו חסר. ברגע שטיולי הג'יפים והטרקטורונים הסטנדרטיים מתחילים לחזור על עצמם, אתה מחפש משהו חדש. זהו בדיוק הזמן לגלות את העולם הנפלא של טיולי SBS. אתה לוחץ על דוושת הגז, והחלום מתגשם.

טרקטורון מסוג אחר
אם אתה בקיא ולו במעט, בעולם הטרקטורונים, סביר מאד להניח שנתקלת כבר בדגמי ה-SBS השונים של חברת Can Am. אם לא, ממש לא נורא: בשביל זה אנחנו פה. אז ככה, מדובר הוא בסדרת דגמי טרקטורונים אשר מתיימרת להיות המהפכנית ביותר בשוק, ולדעת רבים אכן מגשימה זאת. ברמה הכללית, לא מעט אנשים מגדירים אותם בתור רכבי שטח מהמעלה הראשונה עם נוחות נהיגה של ג'יפ, וזה אומר הרבה מאוד.

ישראל שלא הכרתם
יחד עם העלייה בפופולאריות של טרקטורוני ה-SBS, החל להתפתח גם התחום של טיולי נהיגה המבוססים על אחד מהדגמים האהובים האלה. לא קשה להבין מדוע: הטרקטורונים מאפשרים לא רק להפוך אזורים שנחשבו בעבר לבלתי "עבירים" על ידי הנהג הישראלי הממוצע לברי השגה, אלא גם משנים את חווית הנהיגה במסלולים שהוא כבר הכיר.

ניתן למצוא היום מספר חברות המציעות טיולי טרקטורוני SBS בארץ, בהתאם לאזורים הפתוחים המרהיבים שבה. הטיולים יבוססו לרוב על נסיעה בת מספר שעות (או מספר ימים) במדבריות, אזורים הרריים, נחלים ועוד. בדרך כלל, ייכללו בהם גם ארוחות, נקודות עצירה והסברים על המקומות שמגיעים אליהם. ונקודה חשובה נוספת: הם ייערכו למעשה בכל קצוות ישראל, כשהארוכים יעשו את המסלול הארוך מקצה לקצה.

מה עם חו"ל?
מרגיש עדיין שישראל כבר לא יכולה לספק אותך? אין בעיה. יחד עם עליית טיולי טרקטורוני ה-SBS, חברות מסוימות החלו להציע גם טיולים בארצות מגוונות בעולם. מרומניה ועד גיאורגיה, מאירופה ועד אפריקה, קבוצות של ישראלים נוסעות לטיול שבוודאי צפוי להיחרט בזיכרון שלהם, במחיר נוח באופן יחסי.

נקודה חשובה שיש להדגיש היא שטיולים בחו"ל כוללים הרבה יותר מאשר חווית הנהיגה, גדולה ככל שתהיה. אלו למעשה טיולי תיירות לכל דבר ועניין. הלינה בהם לא חייבת להיות בשטח, אלא יכולה להיעשות גם במלונות בדרגת תיירות גבוהה. עצירה באטרקציות תיירותיות והופעות פולקלור, למשל, מאפיינות טיולים רבים מסוג זה, כמו גם הדרכה של מדריך ישראלי.

המדריך לנהג הטרקטורונים הישראלי המתחיל
כדי לנהוג בטקטורון SBS, בין אם בטיול ובין אם לכל מטרה אחרת, לא חייבים להחזיק בניסיון נהיגה רב ברכבי שטח. SBS נועד, כאמור, להפוך את הנהיגה לפשוטה, כך שלמעשה כל אדם בעל רישיון "רגיל" יוכל בוודאי להשתלט על הרכב תוך מספר רגעים. בדרך כלל, ככל שנוהגים ברכב השטח יותר כך מרגישים עימו נוח יותר, וניתן ליהנות מהנופים והטבע שבוודאי נמצאים סביב.

על אף הנוחות של דגמי הרכב, חשוב לא להיסחף. אפילו אתה, חובב האקסטרים המושבע, רצוי שתשמור על מספר כללי בטיחות. בטיולים, למשל, אין להתרחק מהקבוצה או להפגין "ביצועים" מוגזמים בשטח. מפתה ככל שזה ייראה, נהיגה ברכב שטח, אפילו מסוג ה-SBS, עלולה להיות גם מסוכנת.

אז שיהיה טיול מהנה, ושמור על נהיגה בטוחה!